Dy të vdekur dhe 615 raste të reja me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga 1,465 testime të kryera nga IKSHPK gjatë 24 orëve të fundit 615 persona kanë rezultuar pozitivë, me coronavirus.

MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar dy raste të vdekjes.

Po në 24 orët e fundit janë shëruar 285 persona, ndërkaq në total numri i rasteve aktive është 5,678.

Brenda 24 orëve nuk është dhënë asnjë dozë e vaksinës. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...