FC Peja fituese e edicionit të dytë të turneut memorial në futsall, ‘Avni Hyseni’

Në edicionin e dytë të turneut memorial në futsall, “Avni Hyseni” morrën pjesë 8 skuadra.

Në finalen e madhe FC Peja ishte më e mirë se ekipi i “Dardanëve” duke triumfuar me rezultat 7-3.

Në rrugë drejt titullit të kampionit “verdhezinjët” mposhtën fillimisht Trepçën me rezultat 5-2 derisa në gjysmëfinalen ishin më të mirë se ekipi Alfa-1 me rezultat 7-4.

Lojtari më i mirë i turneut u shpall Drilon Haxhijaj derisa epiteti i portierit më të mirë i takoi Labinot Dakaj.

Ky turne u organizua për nder të ish luftëtarit të UÇK-së dhe UÇPMB , njëherit ish nënkryetarit të FC Besa, Avni Hyseni.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...