5,687 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 5,687.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 285 persona, ndërkaq në total numri i të vdekurve nga coronavirusi që nga fillimi i pandemisë është 3,150 persona.

Brenda 24 orëve nuk është dhënë asnjë dozë e vaksinës, ndërsa në total janë administruar 1,832.519 doza. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...