Zyrtarizohet gjithçka, Paulo Dybala “gladiator” i Romës

schedule12:40 – 20 Korrik, 2022

Paulo Dybala është tashmë zyrtarisht një lojtar i Romës.

Sulmuesi argjentinas i është bashkuar klubit kryeqytetas si një transferim me parametra zero pasi i mbaroi kontrata me Juventus.

Për shumë kohë, Inter ishte favorit për të nënshkruar me Dybala, por pamundësia për të larguar sulmues bëri që Dybala mos të vishej zikaltër.

Ylli argjentinas ka një kontratë deri në vitin 2025 me Romën e cila ka edhe një klauzolë lirimi. Jose Mourinho ka qenë faktori kryesor dhe çelsi i këtij transferimi të jashtëzakonshëm./h.ll/abcnews.al


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...