Akanji ka refuzuar dy klube deri më tani, është në pritje të Manchester Unitedit

Manuel Akanji ka vendosur të largohet nga Borussia Dortmundi, por ai do ta bëjë këtë gjë vetëm për skuadrën që do.

Qendërmbrojtësi zviceran është futur në vitin e fundit të kontratës me klubin gjerman dhe nuk ka pranuar rinovimin e saj.

Mediumi zviceran 4-4-2 ka raportuar se Akanji deri më tani ka refuzuar dy oferta të rëndësishme, një nga kampionati italian dhe një tjetër nga ai anglez.

Juventus dhe Arsenal janë dy skuadrat që i kanë bërë oferta qendërmbrojtësit zviceran, por ky i fundit i ka refuzuar ato.

Gjithnjë sipas mediumit zviceran Akanji është duke pritur një ofertë zyrtare nga Manchester United, pasi dëshira e tij është të transferohet në Old Traford.

27-vjeçari ka kontratë me Borussia Dortmundin deri në verën e vitit 2023, derisa klubi gjerman po kërkon rreth 15 milionë euro për ta lënë të lirë. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...