Kjo është gjendja mëngjesin e sotëm në vendkalimet kufitare të Kosovës

Arritja e bashkatdhetarëve tanë nga vendet e Evropës Perëndimore, përmes komunikacionit rrugor, nuk po shkakton pritje të gjata në pikat e kalimit kufitar me vendet fqinje – veçmas me Serbinë.

Sipas raportit të mëngjesit të sotëm nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar (ora 07:22) në asnjërën nga vendkalimet kufitare të Kosovës me Serbinë nuk janë regjistruar pritje për të hyrë në Kosovë.

Në vendkalimin kufitar Dheu i Bardh, për të hyrë në Kosovë pritet 10-15 minuta. Ndërsa, në Merdar pritet 5-10 minuta.

Në vendkalimet e tjera kufitare të Kosovës me vendet fqinje nuk ka pritje më shumë se 5 minuta në hyrje dhe dalje.

Për të përcjellur gjendjen në kohë reale në pikat kufitare klikoni KËTU. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...