Mane tregon bisedën që kishte me Klopp: I tregova që do të largohem para një viti

Sadio Mane ka shpjeguar largimin nga Liverpool për në Bayern Munich, duke treguar edhe bisedën që e kishte patur me trajnerin Jurgen Klopp .

Mane sapo u kurorëzua si ‘Lojtari i Vitit në Afrikë’ për herë të dytë, ndërsa 30-vjeçari disa ditë më parë nënshkroi një marrëveshje trevjeçare me 32 herë kampionët gjermanë Bayern Munich në qershor.

“Ishte vitin e kaluar që mora vendimin tim për t’u larguar sepse kam nevojë për një sfidë të re në jetën time”.

“Për mua, ishte koha e duhur. Kam folur me trajnerin [ Jurgen Klopp ] një vit më parë. Fola me të për dëshirën time për t’u larguar”.

“Nëse e shihni historinë time, unë kam ardhur nga një qytet i vogël – jeta ime ka qenë gjithmonë një sfidë, kështu që unë dua të sfidoj veten gjatë gjithë kohës”, ka thënë Mane për BBC Sport Africa. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...