Fillojnë matjet për rrjetin e kanalizimit në Pallçisht të Poshtëm

Kryetari i komunës së Bogovinës, Besnik Emshiu sot ka qëndruar në fshatin Pallçisht të Poshtëm për të parë nga afër matjet që po bëhen për rrjetin e kanalizimit si dhe shtrimin e disa rrugicave me pllaka begatoni.
Vizitova sot fshatin Pallçisht të Poshtëm. Bashkë me banorët e fshatit kam parë nga afër matjet që po bëhen për realizimin e Projektit të kanalizimit në këtë vendbanim.
Ky projekt do të realizohet në bashkëpunim me Ministrinë për Mjedis Jetësor dhe Planifikim Hapësinor.
Njëkohësisht, kam lëvizur në rrugicat e pjesës së epërme të fshatit që duhet të rregullohen me pllaka begatoni dhe kam parë nga afër nevojat e banorëve.
Premtimet tona ishin që të gjithë qytetarët e komunës së Bogovinës do të kenë një infrastrukturë më të mirë, andaj po punojmë në këtë drejtim në të gjitha vendbanimet e komunës tonë.

 

https://www.facebook.com/besnikemshiu/photos/pcb.200979258933391/200979128933404

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...