Berisha: Rënia e mbështetjes për Shqipërinë në BE, pasojë e nismave të Ramës

schedule21:37 – 24 Korrik, 2022

Kreu i PD, Sali Berisha e ka cilësuar si alarmante sondazhin e bërë publik nga mediat austriake, ku ka rënë mbështetja për Shqipërinë.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha shkruan se rënia e mbështetjes për Shqipërinë, vjen pas nismave të fundit të Edi Ramës, si legalizimi i kanabisit dhe amnistia fiskale.

Postimi i Berishës:

Nje renie katastrofale!

Bie nga 35 ne 14% brenda pak muajve mbeshtetja e austriakeve per antaresimin e Shqiperise ne BE.

Miq,

Sipas nje sondazhi te fundit nga Gesellschaft für Europapolitik (ÖGfE) ne muajin korrik, te botuar ne gazeten Die Presse per anetaresimin e Shqiperise ne BE, shifrat kane rene nga 35 per qind qe ishte ne prill në 14 per qind ne korrik.

Kjo renie katastrofale, me 1.5 here brenda disa muajve, e mbeshtetjes per anetaresimin e Shqiperise ne BE eshte shume e rende.

Ajo lidhet me nxirjen e imazhit te vendit nga Edi Rama me nismat e tij te fundit per legalizimin e droges dhe amnistine fiskale per parate e krimit. #sb

/Abcnews.al/


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...