Boris Johnson po planifikon një udhëtim të tretë në Ukrainë para se të largohet – Abc News

schedule10:34 – 24 Korrik, 2022

Kryeministri britanik Boris Johnson thuhet se po planifikon një udhëtim të tretë në Ukrainë përpara se të largohet nga detyra.

Johnson ka qenë një mbështetës i vendosur i rezistencës së Ukrainës kundër pushtimit rus dhe ka fituar simpati nga populli i saj.

Siç shkruajnë mediat britanike, të premten, Johnson pati një telefonatë me aleatin e tij Zelensky.

Një burim i brendshëm tha: “Ai me të vërtetë po ndjen barrën e përgjegjësisë duke qenë mbështetësi më i madh i [Z. Zelensky]…”.

“Ai shpreson ta shohë përsëri përpara se të largohet nga detyra”.

Zëdhënësi i kryeministrit nuk deshi të komentonte mbi ‘udhëtimet hipotetike në Ukrainë’ kur u pyet të enjten.


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT