Christine dhe Paddy McGuinness konfirmojnë ndarjen pas 11 vitesh martesë

Christine dhe Paddy McGuinness kanë konfirmuar se janë ndarë pas më shumë se një dekade martesë.

Çifti – të cilët kanë binjakët Penelope dhe Leo, nëntë vjeç dhe Felicity, gjashtë vjeçe, janë duke jetuar ende së bashku në shtëpinë e tyre, por kanë kërkuar kohë për lidhjen e tyre 11 vjet pas martesës.

Në një deklaratë të përbashkët, ata thanë: “Ne nuk kishim planifikuar ta ndanim këtë publikisht derisa të ishim gati, por pas mungesës së privatësisë që rrethon jetën tonë personale, kemi mbetur pa zgjidhje tjetër përveçse të sqarohemi”.

Foto: Shutterstock

Pak kohë më parë morëm vendimin e vështirë për t’u ndarë, por fokusi unë kryesor si gjithmonë është të vazhdojmë t’i duam dhe t’i mbështesim fëmijët tanë.

Ky nuk ishte një vendim i lehtë për t’u marrë, por ne po ecim përpara si prindërit më të mirë që mund të jemi për tre fëmijët tanë.

Foto: Instagram

“Ne do të jemi gjithmonë një familje e dashur, kemi një marrëdhënie të shkëlqyer dhe ende jetojmë të lumtur në shtëpinë tonë familjare së bashku”.

Prezantuesi i “Top Gear” u takua me Christine kur ajo po modelonte në një sfilatë mode në turneun e tenisit të Liverpool, përpara se të martoheshin në Thornton Manor në Wirral në 2011.
/Telegrafi/

Foto: Getty Images

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...