Kancelari gjerman hedh padashje dokumentet qeveritare në koshin e shtëpisë – Abc News

schedule23:04 – 24 Korrik, 2022

Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe gruaja e tij duket se kanë kryer një gabim të paprecedentë. Sipas mediave gjermane, dokumentet e qeverisë u gjetën në mbeturinat e shtëpisë së tyre në Potsdam.

Sipas ERT, fjala “konfidenciale” ishte shkruar në disa dokumente të gjetura në koshin e plehrave të çiftit, ndërsa siç raportohet në shkrimin e “Spiegel” disa prej tyre ishin nga takimi i fundit i G7 në Gjermani. Në fakt, pati profile të përziera të pjesës tjetër të liderëve që morën pjesë në G7, si dhe të bashkëshortëve të tyre.

Dyshohet se dokumentet në fjalë janë hedhur pa kujdes nga bashkëshortja e Scholz, Brita Ernst, e cila njihet si ministre e Arsimit në shtetin e Brandenburgut. Pjesa më e madhe e dokumenteve ishin të sajat, si takimet zyrtare të planifikuara apo shënime të ndryshme.


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...