Po diskutohen detajet e fundit, Wijnaldum mund të quhet lojtar i ri i Romës

Georginio Wijnaldum do të jetë i larguari i radhës nga Paris Saint Germain.

Mesfushori holandez nuk bën pjesë në planet e klubit francez dhe i është kërkuar largimi.

E ardhmja e lojtarit pritet të jetë në kryeqytetin italian Romë, ku Roma tanimë ka një marrëveshje personale me të.

Jose Mourinho e ka kontaktuar direkt mesfushorin dhe e ka bindur për t’iu bashkuar në kryeqytetin italian.

Lajmet e fundit që vijnë nga Franca dhe Italia thonë se ka pasur kontakte të reja mes Romës dhe PSG-së për të mbyllur marrëveshjen.

Wijnaldum tanimë ka pranuar transferimin në kryeqytetin italian dhe është në pritje të marrëveshjes përfundimtare nga dy klubet.

31-vjeçari do t’i bashkohet Romës si huazim për një vit me Giallorosët që kanë të drejtën e blerjes për 10 milionë euro.

Ndërkohë paga e tij gjatë vitit të huazimit do të paguhet përgjysmë nga Roma dhe PSG. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...