VIDEO/ Si nga një botë tjetër, gruaja filmon stuhinë masive ndërsa të gjithë banorët “fshiheshin” nëpër shtëpi – Abc News

schedule23:04 – 26 Korrik, 2022

Duken si pamje nga ndonjë planet tjetër por në fakt bëhet fjalë për Lansford, Dakota e Veriut. Pak para orës 21:00 me orën lokale të së premtes, autoritetet në vend lëshuan një alarm për një stuhi të fuqishme që do të prekte zonën, ndërsa paralajmëruan edhe për tornado të mundshëm dhe breshër.

Pas njoftimit, banorët u mbyllën në banesa dhe siguruan çdo gjë që mundën, por Shelly Heinrichs bëri të kundërtën. Si një ndjekëse stuhish, ajo mori kamerën dhe u bë gati të filmonte çdo gjë.

Videoja që tregon një re masive me përmasa “apokaliptike” të lë pa frymë. Videoja është parë mbi 200,000 herë në mediat sociale. Weather Channel e krahasoi renë masive me një “UFO që do të zbarkojë në Tokë’, kurse me mijëra të tjerë e krahasojnë me një anije kozmike. /abcnews.al/


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...