“100 vite së bashku,” Basha: Kombi shqiptar përjetë mirënjohës ndaj SHBA-ve

schedule10:57 – 28 Korrik, 2022

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë një reagim me rastin e 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA. Në një postim në llogarinë e tij në Twitter, Basha thotë se shqiptarët nuk kanë pasur kurrë miq më të mirë dhe Shqipëria nuk ka pasur asnjëherë një aleat kaq të përkushtuar.

LULZIM BASHA NË TWITTER

/abcnews.al/


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT