Berisha zgjedh mirditorët: Do festoj me shqiptarë të vërtetë

schedule17:22 – 28 Korrik, 2022

Ish-kryeministri Berisha tha se do ta festonte me mirditorët 100 Vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës,. Berisha tha jashtë Kuvendit pasi nuk u lejua të flasë se këtë festë do ta festonte me “shqiptarë të vërtetë dhe jo me pjestarë të administratës që janë thirrur me urdhër aty”.

Berisha dha këtë përgjigje pasi u pyet nëse do të dilte në shesh sonte për të festuar hapjen e negociatave me BE-në.

“Ju i patë mesazhet që dolën dhe që i kishin nisur anëtarëve të administratës”, tha Berisha. /abcnews.al


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT