Facebook-ut i bien të ardhurat shkak bëhet Tik-Tok – Abc News

schedule23:20 – 27 Korrik, 2022

Pronari i Facebook dhe Instagram u godit nga një rënie në shitjet e reklamave në tre muajt deri në korrik, rënia e parë e të ardhurave nga viti në vit në historinë e firmës.

Të ardhurat totale ranë 1% në 28.8 miliardë dollarë, por kompania mëmë Meta shmangu një rënie të përdoruesve.

Ky është ende një ndryshim i dukshëm për rrjetin e mediave sociale, i cili ka pasur vite rritjeje dyshifrore.

Ai vjen mes konkurrencës së shtuar nga TikTok dhe gjigantët si Amazon.

Në fillim të këtij viti, Facebook raportoi rënien e parë ndonjëherë të përdoruesve aktivë të përditshëm.

Si përgjigje, kompania kohët e fundit ndryshoi algoritmet e saj në Instagram dhe Facebook për të vepruar më shumë si TikTok, duke rekomanduar postime për përdoruesit jashtë bazës së llogarive që ata ndjekin.


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Shënohet Dita ndërkombëtare e të rinjëve

Fondacioni “ZAEV – Një shoqëri për të gjithë”, me rastin e 12 gushtit – Ditës Ndërkombëtare të të rinjëve, vizitoi Amir Destanovskin nga “Qendra...

Zbulohen të nominuarit për lojtarin dhe trajnerin më të mirë të sezonit nga UEFA

schedule15:17 - 12 Gusht, 2022 UEFA ka shpalosur tre emrat kryesorë për të fituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit dhe...