Gledis Nano ‘shkund’ Policinë e Shtetit, zbardhet lëvizja urgjente, ndryshime në kupolën drejtuese

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano, nisur nga situata e kriminalitetit në vend do të dalë sot në një konferencë të jashtëzakonshme, ku pritet të njoftojë ndryshme të rëndësishme në Policinë e Shtetit.

Sipas burimeve brenda policisë do ketë lëvizje drejtorësh të qarqeve dhe niveleve të larta në Policinë e Shtetit.

Paraprakisht mësohet se drejtori i Policisë Kriminale, Tonin Vocaj është shkarkuar nga kjo detyrë dhe tashmë është emëruar si zv drejtor i policisë duke i zënë vendin Albert Dervishaj i cili do të shkojë në Akademi.

Në vend të Tonin Vocajt, Gledis Nano ka emëruar Neritan Nallbatin.

Ndryshimet vijnë ndërkohë që së fundmi janë shënuar një sërë ngjarjesh kriminale në vend, me atentate të një pas njëshme.

Ngjarjet vijojnë të jenë të pazbardhura, pa një autor, ndërsa Policia e Shtetit ka zgjedhur të bëjë ndryshime në kupolë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...