“25 prilli”, Berisha: Të isha unë në krye të PD-së, Edi Rama nuk do të ishte sot në pushtet

schedule12:57 – 29 Korrik, 2022

Në konferencën e përjavshme me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha është zotuar që të bëjë gjithçka për të mbrojtur votën e qytetarëve shqiptarë. I pyetur për mënyrën sesi PD do të organizohet për zgjedhjet lokale, Berisha tha se çështja e votës është jetike, ndërsa shtoi se zotohet që do të bëjë gjithçka për ta mbrojtur.

Ndërsa kujtoi 25 prillin që demokratët e kanë cilësuar si “masakra elektorale,” lideri i demokratëve theksoi se nëse do të kishte qenë ai në krye të PD-së, Edi Rama nuk do të ishte sot në pushtet.

“PD në mënyrë absolute është e vendosur të bëjë gjithçka që shqiptarët të votojnë të lirë. Unë bëj atë që them. Të kisha qenë në krye të PD, Edi Rama kurrë nuk do të ishte sot në pushtet. Të bënte atë që bëri në prill, brenda javës do të largohej nga pushteti. Çështja e votës është jetike për shqiptarët. Ky është zotimi im, numër 1, më i rëndësishëm para shqiptarëve. Unë do bëj gjithçka që vota e tyre të numërohet. Siç ka marrë pushtetin Edi Rama duke numëruar votat në 2013. Siç u mund në 2009 dhe nuk kundërshtoi dot asnjë votë. Do të mundet dhe është i pashpresë,” tha Berisha. /abcnews.al/


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Do jenë mjaft të vogla – Abc News

schedule01:23 - 9 Gusht, 2022 Një ish oficer kryesor në forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar ka thënë se Rusia do të...

Monza nuk dorëzohet, së shpejti sulmi final për Mauro Icardin

schedule22:14 - 8 Gusht, 2022 Monza nuk di të dorëzohet dhe po mendon që javën e fundit të merkatos të transferojë Mauro Icardin. Argjentinasi...

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...