Arsenal arrin marrëveshje me Tielemans, tani duhet bindur Leicesteri

Youri Tielemans ka pranuar të transferohet te Arsenali gjatë afatit kalimtar veror.

Mesfushori belg ka marrë vendim të largohet nga Leicester City një vit para fundit të kontratës së tij me këtë klub.

Tielemans ka pasur paraqitje shumë të mira në edicionin e fundit ku në 50 ndeshje zyrtare ka shënuar shtatë gola e ka asistuar në pesë të tjerë.

Mediat e ndryshme në Angli kanë raportuar se lojtari tanimë ka arritur marrëveshje personale me gjigantin anglez Arsenali.

24-vjeçari thuhet se është pajtuar për një kontratë afatgjate e cila do ta mbante atë në Londër deri në verën e vitit 2027.

Gjithnjë sipas mediave angleze, Arsenal tani do të filloj bisedimet me Leicester Cityn për transferimin e belgut.

‘Dhelprat’ vazhdojnë të kërkojnë 40 milionë euro për yllin belg, por Arsenali nuk është në gjendje të paguaj më shumë se 25 duke marrë parasysh që lojtari ka vetëm edhe një vit kontratë me klubin. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...