Josa: Duhet të qarkullonim topin më mirë, më të vëmendshëm në topin e  dytë

schedule23:20 – 28 Korrik, 2022

Vllaznia ishte skuadra e parë shqiptare e cila i dha “lamtumirën” Conference League ditën e sotme.

Shkodranët nuk ia dolën dot të kalonin në turin tjetër, duke u eliminuar që në këtë fazë të këtij komepticioni.

Pas humbjes 3-0 ndaj Univertatea Craiova, Mirel Josa theksoi se të besuarit e tij duhet të qarkullonin topin më mirë.

 “Mund të them se mundësitë tona ishin shumë më të mëdha. Ne bëmë një pjesë të parë, që nuk mund të thuash të mirë. Nga pikëpamja e rezultatit ishte në rregull me 0-0, por mund të kishim pësuar.

Them që nuk mund të rrish gjatë gjithë kohës në mbrojtje, pa e problematizuar kundërshtarin në pjesën sulmuese. Mendoj që duhet të kishim një qarkullim më të mirë të topit në mesfushën tonë dhe gjithashtu një gatishmëri më të madhe për të fituar topin e dytë, në momentin që kishim një pikë referimi si Kaina përpara. Në dyluftimet që pati Kaina duhet ta mbështesnim më tepër, për të formuar diçka”, theksoi Josa pas sfidës. /f.a/abcnews.al


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...