Bafte dhe Turab publikojnë këngën e re “Hala tdu”

Këngëtarja nga Prizreni, Bafte Shala, ka lansuar së fundmi projektin e ri muzikor të titulluar “Bebushe”.

Bukuroshja edhe këtë herë ka bashkuar forcat me artistin e njohur, Turab, kënga e të cilëve tani është publikuar në YouTube.

Teksti është shkruar nga Nurteel dhe Granit Gashi, kurse të njëjtit janë përkujdesur edhe për producimin.

Foto: Screenshot/YouTube

Videoja nga ana tjetër u realizua nga produksioni “Kotorri”.

Bafte ka publikuar projektin “Hala tdu” me Turan në fillim të vitit 2022, që kaloi shifrën e një milion klikimeve në YouTube.

Ajo po pëlqehet mjaft shumë për zhanrin e stilin muzikor që ka, ndonëse ka arritur të fitojë edhe zemrat e publikut. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...