Dua Lipa duket mahnitëse teksa ndan një sërë fotosh turneu me vëllanë Gjinin pas incidentit me fishekzjarrë në koncertin e saj

Dua Lipa u shfaq e veshur me një minifund dhe një xhaketë të ngjashme teksa ndau një sërë fotosh me vëllain e saj Gjini ndërsa vazhdonte turneun e saj të premten (29 korrik).

Këngëtarja, 26 vjeçe, dukej e pabesueshme në dy pjesë të printuara teksa pozonte për një foto në Çikago përpara se të bashkohej me motrën e saj më të vogël në Niarga Falls në Toronto.

Përditësimi i saj i fundit në Instagram vjen pasi ajo lëshoi ​​një deklaratë pas një incidenti gjatë koncertit të saj në Scotiabank Arena në Toronto, që la tre persona të plagosur pasi fishekzjarrët e paligjshme u ndezën në vend.

Duke u ngritur para skulpturës ikonike Cloud Gate në Çikago, Dua tregoi këmbët e saj të tonifikuara me një palë çizme të zeza, shkruan DailyMail.

Ajo i tërhoqi flokët e saj brune në një stil gjysmë lart gjysmë-poshtë dhe shtoi një çantë dore të zezë me detaje argjendi.

Ajo shkoi në InstaStory për të bërë të qartë se ishte e tronditur nga rrjedha e ngjarjeve dhe se një hetim ishte në vazhdim në lidhje me incidentin.

Ylli i muzikës ishte duke përfunduar shfaqjen e saj në Scotiabank Arena kur një grup fishekzjarre filluan të shpërthyen brenda vendit të koncertit pak para orës 23:45 të së mërkurës.

“Mbrëmë, fishekzjarre të paautorizuara shpërthyen në turmë gjatë setit tim në Toronto”, tha interpretuesja.

“Krijimi i një hapësire të sigurt dhe gjithëpërfshirëse në shfaqjet e mia është gjithmonë prioriteti im i parë, dhe ekipi im dhe unë jemi po aq të tronditur dhe të hutuar nga ngjarjet sa ju të gjithë. Ekziston një hetim në vazhdim për ngjarjet që po kryhen dhe të gjithë të përfshirë po punojnë shumë për të zbuluar se si ka ndodhur ky incident”, tha Dua tutje.

Polic Cindy Chung, një oficer i marrëdhënieve me median me Shërbimin Policor të Torontos, i tha People se tre pjesëmarrës të koncertit u trajtuan pasi pësuan ‘lëndime të lehta’.

Këngëtarja aktualisht është duke vazhduar turneun e saj “Future Nostalgia”, i cili shërben për të promovuar albumin e saj me të njëjtin emër. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...