Juventus piketon zëvendësuesin e Pogba te Roma

schedule21:40 – 29 Korrik, 2022

Dëmtimi i Pogba ka hidhëruar klubin e Juventusit, pasi francezi u rikthye duke shaktuar zhurmë të madhe dhe lumturi te tifozët.

Kampioni i Botës me Francën pësoi një dëmtim në gju dhe pritet të mungojë gjatë. Kështu, Juventus është hedhur në lëvizje për të gjetur një zëvendësues për të.

Emri i piketuar është Jordan Veretout i Romës. Ish-lojtari i Fiorentinës është në fakt pranë një transferimi te Marseille për rreth 12 milionë euro, por me futjen në tratativa nga Juventus, diçka mund të ndryshojë për destinacionin e Veretout./ h.ll/abcnews.al


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Monza nuk dorëzohet, së shpejti sulmi final për Mauro Icardin

schedule22:14 - 8 Gusht, 2022 Monza nuk di të dorëzohet dhe po mendon që javën e fundit të merkatos të transferojë Mauro Icardin. Argjentinasi...

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...