Chiellini shpjegon lamtumirën e tij me Juventusin: Kisha dhënë gjithçka dhe përvoja ime ishte në fund

schedule10:00 – 31 Korrik, 2022

Giorgio Chiellini i tha lamtumirën Juventusit në fund të qershorit, teksa vendosi të largohet nga “Zonja e Vjetër” pas disa vitesh si lojtar i saj.

Italiani ka zgjedhur MLS për të vazhduar karrierën e tij futbollistike, ndërsa në një intervistë për “La Gazetta dello Sport” ka shpjeguar edhe arsyet e këtij vendimi.

“Kam dhënë gjithçka, përvoja ime ishte në fund dhe më duhej të provoja diçka ndryshe. Në Amerikë rizbulova pasionin tim, unë ende dua të stërvitem çdo ditë, edhe pse e di që në moshën 37-vjeçare duhet të menaxhoj veten, pa u rrëmbyer nga entuziazmi”, deklaroi mbrojtësi i ri i Los Angeles FC për rosea./f.a/abcnews.al


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...