Martohet Kelly Brook, e cilësuar dikur si femra më e bukur në botë

Modelja dhe moderatorja britanike, Kelly Brook, është martuar me të fejuarin e saj, Jeremy Parisi, pas lidhjes shtatëvjeçare.

Bukuroshja, e cila u njoftua me francezin pesë vjet më të ri në vitin 2015, u angazhua maksimalisht që ditën e saj të madhe ta bënte të paharruar në Itali, në vilën nga shekulli XIX, Nota Pisani.

42-vjeçarja kishte veshur një fustan tradicional dantelle për dasmën e saj, të kompletuar me një vello të bardhë. Pastaj, modelja kishte disa veshje të tjera. Ajo u shfaq fillimisht me një palë pantallona të bardha dhe në fund veshi një fustan të shkurtër në stilin e xhaketës për të nisur festën në pritje.

Meqenëse kishte pritur aq gjatë për t’u martuar, u raportua se Kelly shpenzoi 500.000 funte (600.000 euro) për martesën e saj të ëndrrave.

(Foto: Instagram/iamkb)

Çiftit iu këndua serenada “That’s Amore” teksa kërcenin së bashku në një pritje mahnitëse nën dritën e qirinjve të rrethuar nga trëndafila të kuq.

Para se ta takonte Jeremyn, Brook kishte vite që ishte e pafat në dashuri. Ajo kishte qenë në lidhje me aktorët Jason Statham dhe Billy Zane, si dhe me David McIntosh.

(Foto: Instagram/iamkb)

Kujtojmë se në vitin 2016, ekspertët e Universitetit të Teksasit njoftuan se kjo modele britanike ka një trup perfekt dhe revista FHM e shpalli atë gruan më seksi në botë. /Telegrafi/

(Foto: Instagram/jeremyparisi)

(Foto: Instagram/jeremyparisi)

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...