Vizita e kryeministrit spanjoll, Grubi: Po forcojmë bashkëpunimin politik dhe ekonomik në kohë të krizës energjike

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot bashkë me kryeministrin Kovaçevski dhe delegacionin qeveritar kanë pritur në vizitë kryeministrin spanjoll Pedro Sanchez Perez – Castejon.

Kryeministri spanjoll përgëzoi Qeverinë dhe qytetarët e vendit për fillimin e negociatave me Bashkimin Europian, arritje që ka pasur gjithmonë përkrahjen e madhe të Spanjës, shkruan kështu Grubi.

Me kryeministrin Kovaçevski mirëpritëm sot delegacionin e lartë shtetëror nga Mbretëria e Spanjës, të kryesuar nga kryeministri Pedro Sanchez Perez – Castejon.

Kryeministri spanjoll përgëzoi Qeverinë dhe qytetarët e vendit për fillimin e negociatave me Bashkimin Europian, arritje që ka pasur gjithmonë përkrahjen e madhe të Spanjës.

Mbesim të përqëndruar për të përforcuar bashkëpunimin bilateral politik dhe ekonomik, që është i një rëndësie të madhe në kohë të krizës globale energjetike dhe ekonomike.

https://www.facebook.com/photo?fbid=603158541173668&set=pcb.603158697840319

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...