Alioski do ta vazhdojë karrierën te Fenerbahce

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Twitter, Fenerbahce njofton se ka arritur marrëveshje me Al Ahlin për transferimin e Ezgjan Alioskit.

Anësori shqiptar ishte transferuar në Arabinë Saudite në verën e vitit të kaluar nga Leeds Unitedi.

Ai pritet të nënshkruajë kontratë huazimi me klubin e madh turk, por paraprakisht do t’i diskutojë kushtet personale.

“Klubi ynë ka arritur marrëveshje bazë me klubin për huazimin e Ezgjan Alioskit, i cili luan në skuadrën e Al Ahlit të Arabisë Saudite”.

“Futbollisti do të vijë mbrëmjen e sotme (e hënë) në Stamboll për të vazhduar negociatat”, thuhet në njoftimin e Fenerbahces. /Telegrafi/

(Foto: Instagram/gjanni.alioski)

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...