Ndërron jetë ish ministrja e Jashtme, Ilinka Mitreva

Ka ndërruar jetë ish ministrja e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut Ilinka Mitreva.

Lajmin për vdekjen e saj e kanë bërë të ditur nga partia LSDM.

Mitreva ka qenë njëra ndër themelueset e partisë Social demokrate LSDM dhe deputete e po të njejtës parti dhe Ministre e Punëve të Jashtme.

Ajo u emërua për herë të parë në këtë pozicion në maj 2001, por dha dorëheqjen në nëntor 2001. Gjithsesi ajo u ri-emërua në nëntor 2002 dhe e gëzoi këtë pozicion deri në gusht 2006, kur qeveria e re hyri në zyra pas zgjedhjeve parlamentare.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...