FOTO/ E tmerrshme, tifozët shpërthejnë në kritika pas zbulimit të statujës së Maradonës në Spanjë

schedule22:22 – 2 Gusht, 2022

Ditën e sotme në qytetin spanjoll L’Alcudia u zbulua para finales së COTIF statuja e Diego Armando Maradonës.

Në vendngjarje ishte edhe presidenti i Federatës së Argjentinës, Claudio Tapia për të zbuluar veprën në nderim të Maradonës.

Punimi i stutujës linte shumë për të dëshiruar dhe kjo ka bërë që tifozët në mbarë botën të shpërthejnë në kritika.

“Kini respekt për Diegon”, shkruan një tifoz. “Oops Deigo u shkri”, shkruan një tjetër.

Vepra u punua nga  artisti spanjoll Rafa Ferri.

Rasti ngjan me atë të Cristiano Ronaldos apo edhe Kun Agueros, statujat e të cilëve u punuan në mënyrë të tmerrshme./abcnews.al


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...