Gattuso e bind Arthurin të huazohet te Valencia

Trajneri i Valencias, Gennaro Gattuso, i ka telefonuar Arthur Melos për ta bindur që ta pranojë huazimin te klubi spanjoll.

Tash Juventusi është duke u angazhuar që të gjejë një mënyrë për ta ndarë rrogën e lojtarit.

Mesfushori nuk bën pjesë në planet e Massimiliano Allegrit dhe paga e tij e lartë është duke rënduar në arkat e Bianconerëve, për më shumë e pengon transferimin e Leandro Paredes nga Paris Saint-Germaini.

(Foto: Instagram/arthurhmelo)

Sipas Marca, Gattuso e ka bërë Arthurin prioritet dhe ka kontaktuar drejtpërdrejt me të për ta përshpejtuar procesin e transferimit.

Derisa opsione janë edhe Arsenali dhe West Ham Unitedi, braziliani preferon kthimin në Spanjë ku ka luajtur me Barcelonën.

Tuttomercatoweb njofton se lojtari është i gatshëm ta pranojë huazimin te Valencia, ndërsa çështja e mbetur është ndarja e rrogës së tij ndërmjet dy klubeve. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...