I ishte mbështjellë rreth qafës, 28 vjeçari shpëton mrekullisht nga gjarpri që mbante në shtëpi – Abc News

schedule11:58 – 3 Gusht, 2022

Policia ka arritur të shpëtojë një 28 vjeçar pasi një gjarpër i ishte rrethuar reth qafës. Oficerët në Pensilvani mbërritën në shtëpinë e të riut, i cili ndodhej i shtrirë në dysheme. Njëri prej oficerëve e përshkroi ngjarjen si një “skenë nga një film horror”.

Gjarpri 4.5 metra ishte aq i madh saqë trupi ishte rrethuar rreth qafës ndërsa koka ishte mjaft larg, gjë që i lejoi oficerët që të qëllonin mbi të. “Për shkak të distancës midis personit dhe kokës së gjarprit, oficeri ishte në gjendje që të gjuante ndaj zvarranikut.”

28 vjeçari u dërgua me menjëherë në spital. Sipas Mirror, 28 vjeçari e mbante gjarprin si kafshë shtëpiake dhe se kishte dhe disa të tjerë në shtëpi. “Unë kam bërë këtë punë për 19 vjet por kjo është hera e parë që shoh diçka të tillë.”, tha oficeri Peter Nickischer. /abcnews.al


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...