Valencia ka kontaktuar Juventusin për Arthurin

Valencia ka kontaktuar Juventusin për mundësinë e nënshkrimit me Arthur, në të cilin Max Allegri nuk llogarit.

Mediat shkruajnë se mesfushori brazilian është i lirë të largohet nga “Allianz Stadium” këtë verë pasi ai nuk përshtatet në planet e trajnerit Massimiliano Allegri.

Ai ka qenë i lidhur me skuadrat e Ligës Premier, por edhe me Romën si pjesë e shkëmbimit të mundshëm për Nicolo Zaniolo.

Megjithatë, Sky Italia raporton se Valencia, e drejtuar nga ish-trajneri i Milanit dhe Napolit, Gennaro Gattuso, ka bërë kontakte fillestare për një transferim të mundshëm.

Arthur iu bashkua Juventusit në vitin 2020 në një marrëveshje që e pa Miralem Pjanic të shkojë në drejtimin tjetër, duke kaluar te Barcelona.

Ai fillimisht iu bashkua Barcelonës mes shumë premtimeve si ylli i skuadrës Gremio që fitoi Copa Libertadores 2017, por luftoi për të përmbushur pritshmëritë – një trend që vazhdoi edhe në Serie A.

Në dy sezone me Juven, ai bëri 63 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar një gol. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...