1,266 raste të reja me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar 1,266 raste të reja me coronavirus, nga 3,609 testime.

MSH bën të ditur se në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga coronavirusi, ndërsa janë shëruar 1,606.

Po ashtu gjatë kësaj periudhe kohore janë vaksinuar 64 persona, ndërsa në total numri i dozave të administruara nga fillimi i pandemisë është 1,834,587. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Do jenë mjaft të vogla – Abc News

schedule01:23 - 9 Gusht, 2022 Një ish oficer kryesor në forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar ka thënë se Rusia do të...

Monza nuk dorëzohet, së shpejti sulmi final për Mauro Icardin

schedule22:14 - 8 Gusht, 2022 Monza nuk di të dorëzohet dhe po mendon që javën e fundit të merkatos të transferojë Mauro Icardin. Argjentinasi...

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...