Chelsea “zbras” xhepat, 73 milionë euro për Marc Cucurella

schedule14:15 – 5 Gusht, 2022

Tashmë gjithçka është zyrtare. Marc Cucurella është bërë një futbollist i ri i Chelsea.

Lajmin e kanë konfirmuar vetë blutë e Londrës nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku tregohet se tashmë spanjolli do të vihet nën urdhrat e Thomach Tuchel.

Anësori spanjoll zgjedh kështu të transferohet në “Stamford Bridge”, pasi ditët e fundit ishte shumë afër kalimit te Manchester City, por nuk u arrit një marrëveshje pasi drejtuesit e “Qytetarëve” nuk e ofruan më shumë se 50 milionë euro.

Nga ana tjetër, Chelsea pranoi pretendimet e Brigton në një operacion vendimtarë për të marrë përsipër Cucurella -n që tashmë xhepave të bluve të Londrës u ka kushtuar jo më pak se 73 milionë euro.

f.a/abcnews.al


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...