Goli në fund rëndon, Shamrock Rovers feston ndaj Shkupit

schedule22:56 – 4 Gusht, 2022

Shkupi mban gjallë ëndrrën për të shkuar në grupet e një prej kompeticioneve europiane., edhe pse nuk do të jetë e lehtë. Kampionët e Maqedonisë së Veriut humbën 1-3 ndaj Shamrock Rovers.

Një javë më pas skuadra shqiptare do të jetë e karikuar në maksimumin për të përmbysur gjithçka, çka do t’u siguronte minimalisht grupet e Conference League.

Bardhekaltrit nuk e nisën mirë ndeshjen, pasi për gjysmë ore pësuan dy gola. Burke shënoi me penallti fillimisht dhe më pas realizoi edhe Watts.

Shkupi gjithsesi nuk u dorëzua dhe Queves realizoi golin parë, por O’Neill realizoi edhe një gol tjetër për vendasit,  që e komplikon kualifkimin në play-off për skuadrën shqiptare.

SHAMROCK ROVERS-SHKUPI 3-1
BURKE 13’ (PEN), WATTS 29’, O’NEILL 90+7’  / QUEVES 77’


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Do jenë mjaft të vogla – Abc News

schedule01:23 - 9 Gusht, 2022 Një ish oficer kryesor në forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar ka thënë se Rusia do të...

Monza nuk dorëzohet, së shpejti sulmi final për Mauro Icardin

schedule22:14 - 8 Gusht, 2022 Monza nuk di të dorëzohet dhe po mendon që javën e fundit të merkatos të transferojë Mauro Icardin. Argjentinasi...

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...