Presidenti i Leeds flet për shitjen e Raphinha: U turpërova para Chelseat, ua kisha zgjatur dorën

Raphinha, në fillim të afatit kalimtar, dukej se ishte i destinuar të përfundonte te Chelsea, ndërsa interesim kishte edhe nga Arsenal dhe Barcelona.

“Blutë” e Londrës e kishin mbyllur praktikisht blerjen e brazilianit, por Barcelona ndërhyri në minutën e fundit duke ia prishur mendjen sulmuesit dhe vullneti i futbollistit brazilian bëri që ai të transferohet në “Camp Nou” .

Një lëvizje e minutave të fundit që kishte vënë në pozitë shumë të vështirë presidentin e Leedsit, italianin Andrea Radrizzani, i cili ka zbuluar se është ndjerë i “turpëruar” kur u takua me Todd Boehlyn, pronarin e ri të Chelseat.

“Raphinha, te Chelsea, ishte e kryer. U turpërova kur u ballafaqova sërish me Boehlyn për të ndryshuar qëndrimin tim”.

“Ishte një mungesë respekti për mua, nuk ishte gjëja e duhur për të bërë, por nuk kisha zgjidhje tjetër…”, ka treguar italiani.

Ai theksoi më tej që nuk kishte plan për ta shitur sulmuesin, por e detyruan rrethanat dhe ofertat që erdhën dhe planet që kishin.

“Do të preferoja të mos e shisja, por duhej të blinim gjashtë lojtarë”, deklaroi ai.

Trajneri Jesse Marsch bëri shumë se blerje interesante, siç është edhe ajo e kolumbianit Luis Sinisterra nga Feyenoordi. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Do jenë mjaft të vogla – Abc News

schedule01:23 - 9 Gusht, 2022 Një ish oficer kryesor në forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar ka thënë se Rusia do të...

Monza nuk dorëzohet, së shpejti sulmi final për Mauro Icardin

schedule22:14 - 8 Gusht, 2022 Monza nuk di të dorëzohet dhe po mendon që javën e fundit të merkatos të transferojë Mauro Icardin. Argjentinasi...

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...