A u martuan Rita Ora dhe Taika Waititi? Ky i fundit nxit spekulimet me një unazë në gisht

Rita Ora dhe Taika Waititi kanë nxitur spekulimet se ata janë martuar pasi regjisori i “Thor” u pa me një unazë martese të premten.

Në një foto në Instagram të ndarë nga motra e Ritës, Elena, Taika, 46 vjeç, shihej me një unazë ari në gishtin e majtë teksa po shijonte një pije nën rrezet e diellit.

Ndërkohë, edhe Rita, 31 vjeçe, ka postuar të njëjtën foto në Instagramin e saj, por këngëtarja ia ka mbuluar dorën Taikës me mbishkrim.

Foto: Screenshot/Instagram

U raportua në qershor se çifti do të martoheshin shumë shpejt, megjithëse nuk dhanë ndonjë datë të saktë.

Këngëtarja britanike dhe regjisori nga Zelanda e Re thuhet se po planifikonin një ceremoni të afërt jashtë vendit përpara se të festonin me kolegët e tyre të listës A në një turmë të madhe në Londër më vonë këtë vit.

Kuptohet se Rita, e cila është duke punuar në disa filma dhe në “The Voice Australia”, dhe Taika, i cili po planifikon një varg filmash, shpresojnë të bëjnë martesën pasi të kenë përfunduar angazhimet e tyre të punës.

Rita dhe Taika (Foto: Getty Images)

Një mik i tha The Sun: “Kjo nuk ka të bëjë me atë që ata të bëjnë një gjë të madhe spektakolare dhe të këndojnë për të paraprakisht. Ata po vendosin se kur është koha e duhur për të zyrtarizuar marrëdhënien e tyre”.

Në gusht, çifti, që filluan lidhjen në mars 2021 pas takimit në Australi, u tha se po lëviznin aq shpejt në marrëdhënien e tyre sa filluan të diskutonin martesën.

Rita dhe Taika (Foto: Getty Images)

Taika ishte martuar më parë me producentin e filmit Chelsea Winstanley, por dyshja besohet se u ndanë në heshtje në vitin 2018. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...