Nga DailyMail te Harper’s, mediat ndërkombëtare jehonë Dua Lipës dhe performancës së saj në Prishtinë – Abc News

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është kthyer në kryefjalën e mediave të huaja. Shkak për këtë është bërë performanca e saj në natën e parë të “Sunny Hill” në Prishtinë, ku këndoi disa nga hitet e saj më të njohura.

‘DailyMail’, ‘Harper’s Bazaar’, ‘W Magazine’, ‘Yahoo’  dhe shumë media të tjera kanë shkruar për Duan, duke nxjerrë në pah edhe veshjen e saj të punuar nga marka ‘Valentino’.

Prestigjozet kanë përshkruar edhe festivalin që familja Lipa e organizojnë nga viti 2018, duke dhënë detaje tepër interesante.

Kujtojmë që këtë të premte, Dua u nderua nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Kjo për të gjithë promovimin që i ka bërë Kosovës përgjatë këtyre viteve. /abcnews.al

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Pas Taika Waititi, as Rita Ora s’e fsheh më unazën, burimet konfirmojnë martesën – Abc News

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Dyshimet se është martuar me Taika Waititi, i ka shtuar më shumë vetë Rita Ora. Ylli shqiptar me...

VIDEO/ Humbja i la me pasoja, Berardi tërbohet dhe kërkon të zihet me një tifoz

schedule22:45 - 8 Gusht, 2022 Një episod aspak i bukur për sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi, në fund të ndeshjes kundër Modenas në...