Një i vdekur dhe 930 raste të reja me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se 930 raste të reja me coronavirus janë shënuar në 24 orët e fundit, nga 2,779 testime sa janë bërë.

MSH njofton se në 24 orët e fundit është shënuar një rast i vdekjes nga coronavirus.

Në këtë interval kohor të raportimit janë shëruar 1,479 persona.

Po ashtu bëhet e ditur se janë vaksinuar 65 persona, ndërkaq në total numri i dozave të administruara është 1,834,652. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Shënohet Dita ndërkombëtare e të rinjëve

Fondacioni “ZAEV – Një shoqëri për të gjithë”, me rastin e 12 gushtit – Ditës Ndërkombëtare të të rinjëve, vizitoi Amir Destanovskin nga “Qendra...

Zbulohen të nominuarit për lojtarin dhe trajnerin më të mirë të sezonit nga UEFA

schedule15:17 - 12 Gusht, 2022 UEFA ka shpalosur tre emrat kryesorë për të fituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit dhe...