VIDEO/ Arsenali e nis mbarë, likuidon në transfertë Crystal Palace

schedule22:51 – 5 Gusht, 2022

Arsenali e ka nisur me fitore kampionatin. “Topçinjtë” mposhtën 2-0 në transfertë skuadrën e Crystal Palace.

Ekipi i Arteta e zhbllokoi ndeshjen që në minutën e 20-të, me një goditje me kokë të Martinelli. Vendasit u munduan të reagojnë, por nuk ia dolën të barazojnë.

Në fundin e ndeshjes Arsenali shënoi edhe golin e qetësisë. Guehi devijoi një top të gjuajtur nga Saka dhe autogoli i tij vulosi fatet e kësaj ndeshjeje.

CRYSTAL PALACE-ARSENAL  0-2
MARTINELLI 20’, GUEHI 85’ (AUT.)


Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Diplomacia diskrete është çelësi për zgjidhjen e krizës në Zaporizhzhia – Abc News

schedule19:52 - 19 Gusht, 2022 Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres thotë se situata në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia, më i madhi...

Vendoret, Gështenja: Të dënuar të dalim me 1 kandidat, jemi gati të bashkohemi në shtator

schedule16:11 - 19 Gusht, 2022 Nga Juxhin Mustafaraj  Deputeti demokrat Lefter Gështenja nuk i është bashkuar grupit të Berishës në Partinë Demokratike por është...

“I përkëdhelur dhe i padurushëm”, situatë e ndërlikuar në dhomën e zhveshjes së Parisit për Mbappe

schedule16:14 - 19 Gusht, 2022 Sjellja e Mbaappe nuk është më e mira e mundshme dhe ka shkaktuar komente të shumë njerëzve. Superylli francez...