Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

173 kg kokainë kapen në Portin e Pireut në Greqi, ishte fshehur brenda kontejnerit që erdhi nga Afrika e Jugut

173 kg kokainë u sekuestruan paraditen se së martës prej Deas amerikane dhe anti-drogës greke në portin e Pireut.

Sipas policisë greke, kokaina ishte e fshehur në muret e brendshme të një kontejneri që mbërriti pak ditë më parë në Pire nga Afrika e Jugut.

Policia tha se kanë qenë autoritet amerikane të cilat njoftuan për mbërritjen e kokainës dhe menjëherë e vendosën kontejnerin në survejim.

Deri më tani nuk ka asnjë person të arrestuar, ndërsa janë shpallur në kërkim porositësit e mallit.

Dyshohet se kontejneri do të kalonte tranzit drejtë një vendi ballkanik,por autoritetet helene nuk kanë publikuar detaje lidhur me destiancionin final të saj.

Vlerësohet se kokaina do tju sillte trafikantëve një përfitim prej më shumë se 6.000.000 euro.

Latest Posts

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...