Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Albin Kurti shpalos platformën për kryetar të VV-së duke ‘thumbuar’ opozitën për zgjedhje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka nisur shpalosjen e platformës për kryetar të VV-së duke ngacmuar opozitën.

Në fillimin e fjalimit të tij tha se ‘dikush thoshte që në shtator do të ketë prapë zgjedhje, po do të ketë, por zgjedhje do të ketë në VV’.

“Ndoshta edhe mbani mend në këtë dimrin që shkoi, kur dikush edhe thoshte që në shtator ka zgjedhje,. Është e vërtet që në shtator ka zgjedhje, por në VV. Këtë të diel më 25 shtator, andaj është mirë që të gjithë anëtarët e VV’së ta shfrytëzojnë këtë të drejtë për demokracinë e brendshme të VV-së”, tha ai.

Ai tha se programi i tij ka 10 pika kryesore, të cilat i listoi si më poshtë:

1. Rritja e numrit të anëtarëve të moshave të reja

2.Rritja e anëtarësisë e vajzave dhe grave

3. Krijimi i kohezionit midis brezave, grupeve shoqërore dhe botëkuptimorë

4.Forcimi i shkollës politike dhe dimensionit ekzekutiv të saj

5. Promovimi i organizimit sindikal në sektorin privat

6. Pergatitja e burimeve njerëzore dhe programore për lokale 2025

7. Përgatitja e platformës politike për mandatin e dytë të qeverisje

8. Rritja e rrjetit të qendrave të VV’së në mërgatë

9. Angazhimi i studentëve dhe profesionistëve në organizatën politike të lëvizjes

10. Bashkëpunimi ndërkombëtar dhe ai jashtë shtetit dhe brenda kombit tonë.

Latest Posts

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...