Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Kriza energjetike, dritat në muzeun e Luvrit do të fiken më herët

Në muzeun e famshëm të Luvrit dhe në Pallatin e Versajës dritat do të fiken më herët se zakonisht.

Ky vendim po merret nga autoritetet franceze për të kujtuar qytetarët për krizën energjetike të shkaktuar nga lufta në Ukrainë. Në fillim të kësaj jave, u njoftua se në Paris dritat që zbukurojnë monumentet në kryeqytetin francez do të fikeshin më herët.

Ministrja e Kulturës Rima, Abdul Malak tha se dritat në muzeun e Luvrit do të fiken në orën 23:00 në vend të orës 01:00 të mëngjesit. Ajo u bëri thirrje institucioneve kulturore franceze që të miratojnë masa të ngjashme për të kursyer energji.

Çmimet e energjisë janë rritur gjatë muajve të fundit, pjesërisht për shkak të luftës në Ukrainë.

Latest Posts

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...