Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Mbahet Festivali i Verës

Një mbrëmje me verë të mirë dhe sigurisht muzikë ishte ajo që lamë pas. Në zemër të kryeqytetit në Pazarin e Ri shumë qytetarë provuan prodhimet vendase të verës.

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, që prej mëngjesit të së shtunës deri në mbrëmje vonë qytetarë por jo vetëm edhe turistë shijuan shijet e vreshtave shqiptarë.

Kantinat e verës nga e gjithë Shqipëria u mbledhën bashkë, mes dashamirësve të kësaj pije, në një tryeze ku nuk mungoi as ushqimi i mirë tradicional, një nisëm kjo për të fuqizuar dhe promovuar prodhimet vëndase.

Festivali i verërave këtë vit shënoi 3-vjetorin kushtuar kësaj agrokulture, e shoqëruar edhe me bandën muzikore OffCHESTRA.

Latest Posts

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...