Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Në ditën e funeralit të saj, Pallati Mbretëror zbulohet portretin e papublikuar më parë të Mbretëreshës Elizabeth II

Në ditën që Mbretëresha Elizabeth II përcillet me nderimet më të larta shtetërore për në banesën e fundit, është zbuluar një foto e saj e rrallë dhe papublikuar më parë.

E kryer nga fotografi Ranald Mackechnie në muajin Maj, përpara festimeve të Jubileut të Platinumit, fotografia tregon monarken e ndjerë të veshur në blu në Kështjellën Windsor.

Sipas Sky News, ajo mbante në qafë gjerdanin të saj të preferuar me perla me tre fije, si dhe karfica me kapëse akuamarin dhe diamanti, të cilat ishin një dhuratë për ditëlindjen e 18-të nga babai i saj, George VI, në 1944.

Imazhi i saj duke buzëqeshur u publikua nga Buckingham Palace në prag të funeralit të Mbretëreshës.

Latest Posts

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...