Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Rrahman Jasharaj mohon lajmet: Nuk jemi tërhequr nga kërkesa për 100 euro shtesë

Kryetari i SBASHK, Rrahman Jasharaj, ka demantuar lajmet se janë tërhequr nga kërkesa kryesore për shtesën prej 100 eurosh.

Jasharaj tha se as BSPK-ja as SBASHKU dhe as shërbyesit civil nuk janë tërhequr nga asnjë kërkesë e bërë publike deri tani.

“Jo, nuk eshte i vertetë lajmi se jemi terhequr nga kërkesa për shumën prej 100 eurosh. E kanë lexuar gabim letrën kthyese, i kam vizuatuar SBASHK dhe ajo që di dhe e them me plot përgjegjësi është se as BSPK-ja e as SBASHKU dhe as shërbyesit civil nuk janë tërhequr nga asnjë kërkesë e bërë publike deri tani dhe as nga kërkesa për 100 euro”

“SBASHK-u ka thënë se përveq asaj shume që e ka ofruar në Pako Qeveria Kurti, kësaj shume ti shtohet edhe përqindja e ngritjes ekonomike për ketë vit dhe përqindja e inflacionit që ka ndodhur këtë vit. Nuk jemi terhequr por e kemi bere nje version të ri, pasi ata po këmbëngulin 50 dhe kësaj 50 i shtohet përqindja e ngritjes ekonomike dhe përqindja e inflacionit dhe shuma besoj do të jetë ajo që është kërkuar edhe në fillim.” tha Jasharaj.

Latest Posts

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...