Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Zyrtare: Rusia përjashtohet nga kualifikueset e Kampionatit Europian 2024

Kombëtarja e Rusisë në futboll nuk do të marrë pjesë në kualifikueset për në Kampionatin Europian 2024.

Pas pushtimit rus të Ukrainës, ekipet kombëtare ruse dhe klubet ruse u ndaluan nga i gjithë futbolli ndërkombëtar. Kështu, kombëtarja ruse e femrave nuk u përfshi në Kampionat Evropian këtë verë, ndërsa kombëtarja e meshkujve u përjashtua nga kualifikueset e Botërorit për kampionatin në Katar që luhet më vonë këtë vit.

Pezullimi vlen për një kohë të pacaktuar – dhe tani Federata Ruse e Futbollit njofton se kombëtarja nuk do të marrë pjesë në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024.

Shkak është bërë vendimi i UEFA-s në muajin shkurt, i cili vazhdon të zbatohet pafundësisht.

Megjithatë, Rusia ka rezervuar disa ndeshje miqësore për të ardhmen.

Latest Posts

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...