Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Rustemi: Punët po ecin mirë në autostradën Shkup-Bllacë

Drejtori i “Rrugëve Shtetërore” Ejup Rustemi i ftuar në Click Plus tha se në autostradën Shkup-Bllacë po punohet në maksimum, por janë shfaqur probleme të shumta prandaj ende nuk janë përfunduar dy kilometrat e para.

“Po bëjmë maksimumin që rruga Shkup-Bllacë të mbarojë sa më shpejt. Kur nuk jep kontributin e mjaftueshëm, kur nuk angazhohesh 100 për qind në këtë proces, ndodh ndonjëherë që ka problem reale që nuk mund t’i tejkalojmë. Duhet të kemi parasysh se kur bëjmë fjalë për rrugë të tilla, varësisht si është projektuar dhe çfarë projekti kemi. Punët po ecin mire. Nga dita e pare që kam marrë detyrën i jam përkushtuar autostradës Shkup-Bllacë.”, tha Rustemi.

https://www.facebook.com/watch/?v=854341762611159&t=0

Latest Posts

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...