Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Ali Ahmeti: Në BDI nuk ka vend për anarki

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka thënë se BDI-ja është e hapur për debat dhe se nuk dëshiron brenda për brenda të ketë anarki.

Ai deklaroi se hatërmbetjet ditore nuk guxojnë të bëhen pjesë e platformave afatgjate. Shtoi se grupi parlamentar i BDI-së nuk është i përkushtuar të rrezikojë ardhmërinë e gjeneratave, raporton indeks.mk

“Mendoj që i gjith grupi parlamentarë nuk është i përkushtuar për të rrezikuar ardhmërinë e gjeneratave. Këto janë çështje të politikave të përkohshme ditore, për të cilat mendoj se nuk janë të pa menaxhueshme dhe të pakalueshme. Hatërmbetjet ditore nuk bën të bëhen pjesë e platformave tona afatgjate. Shumica e institucioneve dhe shumica e BDI-së që nuk dëshiron anarki, dëshiron rregull, dëshiron debat shkencorë”, deklaroi Ahmeti./indeks.mk/

https://www.facebook.com/www.indeks.mk/videos/631457025323899/?t=0

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...